Drodzy Parafianie,
Mieszkańcy parafii Ciachcin,
Wszyscy zainteresowani jubileuszem 600 - lecia parafii.

W roku 2018 mija 600 lat od powstania parafii Ciachcin oraz 130 lat konsekracji kościoła. Dlatego pragnieniem moim – miejscowego proboszcza – jest, by przez najbliższe miesiące świętować Jubileusz naszej parafii i kościoła przez podejmowanie różnych inicjatyw. Przeżywanie jubileuszu, w języku Biblii wyrażało m.in. zaufanie Narodu Wybranego do Boga. Mamy więc i my szczególną i jedyną w swoim rodzaju okazję do wypowiedzenia Bogu naszej otwartości na Niego i człowieka. My możemy podejmować budowanie Kościoła w nas i przez nas.

Dlatego zapraszam wszystkich chętnych parafian, osoby  zainteresowane Jubileuszem do włączenia się w organizację zaplanowanych inicjatyw. Prezentujemy listę przedsięwzięć i pomysłów, które mają uświetnić Jubileusz. Powodzenie tych inicjatyw zależy również od Państwa zaangażowania.

Proponujemy:

• prezentację multimedialną przygotowana przez młodzież naszej szkoły, która była prezentowana w miesiącu maju w kościele,
  • wystawę „Parafia Ciachcin w sentymentalnej podróży”,
  • koncert muzyki chrześcijańskiej,
  • konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży,
  • konkurs wiedzowy dla dzieci i młodzieży,
  • prelekcję o historii naszej parafii i regionu,
  • uroczystą Mszę świętą jubileuszową.

Ksiądz Andrzej Krajewski
Proboszcz Parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Ciachcinie.