Wieś od XII w. była własnością biskupów Płockich. Pod koniec XVI w. bp Wojciech Baranowski sprzedał ją pisarzowi ziemskiemu Płockiemu Janowi Goślickiemu.
Parafia powstała pod koniec XIV lub na początku XV w. Pierwsza wzmianka o jej istnieniu pochodzi z 1418 r. Kościół drewniany wzmiankowany jest w 1598 r. Ten lub kolejny istniał do połowy XVIII w. W 1775 r. wybudowano nowy Kościół z fundacji Tekli z Matuszewiczów oraz Józefa Szczytt-Niemirowicza, właścicieli Ciachcina. Służył on niedługo, gdyż w 1817 r. wybudowano nowa świątynię z fundacji Tadeusza Matuszewicza. Ten Kościół przetrwał do 1883 r. W latach 1883-1884 wybudowano nową, murowaną świątynię według projektu Ludwika Gosławskiego z fundacji Antoniego Klimkiewicza. Tę świątynię konsekrował w 1888 r. bp Henryk Kossowski.
Gruntowny remont kościoła miał miejsce po II wojnie światowej w 1967 r. W latach 1966-1967 w kościele położono polichromię, którą wykonał Ludwik Jędrzejewski.
Spośród zabytków sztuki sakralnej na uwagę zasługują: krucyfiks barokowy z XVIII w., ołtarze główny i boczne z XIX w. oraz monstrancja rokokowa z końca XVIII w.